Один з найбільш важливих несучих елементів будівлі - його фундамент. Фундамент призначений для сприйняття навантажень від стін, верхніх конструкцій і бічного тиску грунту, а також, він захищає підвал і цокольний поверх від грунтових вод і вогкості.

Типи фундаментів:
- Стрічковий фундамент - заглиблені в землю армовані бетонні стрічки, на які передається навантаження від несучих конструктивних елементів будинку, таких як стіни, колони. Стрічки спираються на розподільні подушки, так звані фундаментні плити. Це дає можливість передати зусилля від стін і колон на велику площу грунту і дозволяють використовувати грунт без особливих підготовок до роботи.

- Стовпчастий фундамент - стовпи, занурені на потрібну, що стосуються інженерних міркувань, глибину або занурений в пробурену свердловину бетон. Зверху стовпи сполучають залізобетонними фундаментними балками.

- Плитковий фундамент - заглиблена, укладена на грунт армована залізобетонна плита. Товщина плити варіюється від 30 до 100см, армується арматурою діаметром від 12мм до 25мм. Під плиту виконують підготовку з бетону класу В7.5 або піску, для вирівнювання підстилаючого грунту. Плитний вид фундаменту дозволяє перерозподілити навантаження по всій площі плити і сприймати як вертикальні, так і горизонтальні деформації, застосовуватися на слабких грунтах, таких як водонасичені піски, пливуни, насипні ґрунти, при нерівномірності стисливості грунту і т.д.

- Свайний фундамент - окремі палі або групи паль, об'єднані зверху бетонною або залізобетонною плитою або балкою, званої ростверком. Пальові фундаменти влаштовують у випадках, коли необхідно передати на слабкий грунт значні навантаження або ж пронизати слабкий грунт і обперти на більш міцний.

fundament1fundament2

TPL_TOP