На перший погляд ніяких нюансів в огородженні спортивних майданчиків немає. Але ця думка помилкова.

На сьогоднішній день при влаштуванні огорожі використовують різні матеріали: сітка рабиця оцинкована або з ПВХ покриттям, сітка пластикова, секції з прутка опкриті ПВХ або покриті полімерним фарбуванням. І ось тут виникають нюанси!

Огорожу спортивного майданчика з сітки "рабиця"
Ми всі пам'ятаємо радянські дворові плоащадки і рабиця там стоїть чуть-ли не десятиліттями, однак на сьогоднішній день знайти сітку рабицю тієї-ж якості практично неможливо. Виробники почали робити її з м'якою проволоки, яка в свою чергу, не зношує верстати по її виробництву. А оскільки дріт м'який то і сітка буде швидко розбиватися. В результаті, вже через місяць ми часто спостерігаємо розплітання сітки в кутах або місцях кріплення, а також при ударах м'яча по сітці відбувається її "випинання". До цього всього незабууваємо про місця зварювання, які рідко хто обробляє і зачищає, а відповідно і швидко з'являється іржа. Якщо ж використовується сітка з ПВХ покриттям, то потрібно врахувати, що на ринку присутня сітка з неякісним покриттям, яке під впливом сонячних променів руйнується.

Огорожу спортивного майданчика з пластикової сітки
Це була популярна сітка, оскільки вона була в рулонах 4м і досить таки щільна. Однак потім 4 метрову сітку завезли браковану або завод вирішив заощадити, але сітка стала тоншою і сильні удари м'яча вона просто не витримувала. На сьогоднішній день її завозять в ширині 2 м, що дуже незручно для монтажу оскільки огорожа, як правило, робиться 4-ох метрової висоти.

Огорожа з використанням секцій з прутка
Секції, стовпчики і всі комплектуючі виробляються в заводських умовах, тому людський фактор зведений до мінімуму.
Така огорожа добре себе зарекомендувала на тенісних кортах, футбольних полях і інших спортивних майданчиках. Огорожа для тенісного корту використовується в основному для затримки м'ячів і не вимагає підвищеної міцності, тому тут можна використовувати секції з прутка 4-5 мм. Для футболу огорожа не тільки не дає м'ячу вилетіти за межі поля, але і має витримувати сильні удари м'яча, а відповідно і секції більш потужні з прутка 5/6 мм. Також виробник передбачив кріплення секцій з гумовими вставками, що допомагає прибрати деренчання при ударі м'яча і насолоджуватися грою.

 Розглянемо деякі варіанти огорож

Огорожа, як правило, встановлюється по периметру майданчика. Огороджуюча система включає в себе металевий каркас з профільної труби або металеві стовпчики, хвіртки для входу на майданчик і захисну сітку.

Огорожа для тенісного корту:

  • по всьому периметру висота 4м (по 4м сторонам h = 4м)
  • по 3-м сторонам h = 4м - по 1-й стороні з переходом на h = 2м (1м)
  • по 2м сторонам h = 4м - по 2м сторонам з переходом на h = 2м (1м) за типами застосовуваної сітки.

Огорожа для футбольного або міні-футбольного поля:

  • по всьому периметру висота 4м (по 4м сторонам h = 4м)
  • по довгих сторонах сторонам h = 4м + по коротким сторонам h = 6-8м
    бажано з боку воріт вішати додатково плетену захисну сітку для гасіння удару м'яча

 

DSC 0260008DSC 000352

TPL_TOP