Підстава спортивного майданчика (тенісного корту, волейбольного майданчика, баскетбольної площадки і т.д.) - це неамортізірующая поверхню з щебеню, бетону, асфальтобетону. Тип підстави залежить від типу обраного покриття (грунт, акрил, рулон, «штучна трава») Технологічний процес влаштування основи включає в себе:

  • земляні роботи - видалення рослинного покриву, планування грунту
  • фундамент або підпірні стінки - при необхідності
  • пристрій підоснови - послойная подушка з піску і щебеню різних фракцій
  • установка бордюра, зливоприймальних лотків
  • пристрій поверхневого шару - бетон, асфальтобетон
  • ухил площадки для відводу води (в закритих спорудах без ухилу)

Погана підготовка підстави, порушення технологічного процесу можуть спричинити за собою додаткові витрати для виконання обов'язкових вимог до підстав спортивних майданчиків

Розглянемо більш детально влаштування основи для спортивних майданчиків.
Відразу варто відзначити, що єдиного пирога для майданчиків бути не може, оскільки велику роль відіграють вихідні дані:
- геодезія;
- геологія;
- вбрання кінцеве покриття спортивного майданчика.

Геодезія - допоможе нам розмістити майданчик на місцевості (хоча дуже часто вибору особливого немає), рекомендується , щоб  ігрові майданчики були орієнтовані по напрямку північ-південь , щоб звести до мінімуму ефект сонця, що заходить на гравців, визначити перепади грунту, необхідність влаштування підпірних стін.

Геологія - за допомогою геологічних вишукувань визначається вид грунту та наявність грунтових вод. А завдяки цим даним можна правильно визначити загальний пиріг підстави. Дуже багато хто думає, що для спортивного майданчика багато не треба, оскільки машини там їздити не будуть. Але це помилкова думка, оскільки від правильного визначення матеріалів підстави, товщини і водовідведення залежить термін служби майданчика в цілому, а також цілісність, як правило дорогого покриття.

Покриття майданчика - як правило воно визначає вид підстави. Це може бути щебеневе, бетонне або асфальтове. Наприклад на відкритих майданчиках, акрилове покриття і рулонні гумові укладаються тільки на асфальтове основу, оскільки на бетонному вони часто здуваються і відшаровуються, а штучну траву рекомендовано класти на щебеневої основи, оскільки основа штучної трави має дренажні отвори через які дощові води йдуть в основу.

Щебеневої основи (використовується для покриттів типу теніс і штучної трави)
щебеневої покриття влаштовують на піщаному підстильному шарі, при чому ухил задається при влаштуванні корита. Для нижніх шарів використовують щебінь фракції 40х70, далі по зменшенню для расклінцовкі щебінь фракції 20х40, 5х20 і відсів. Всі шари основи укочуються дорожнім катком окремо і ні в якому разі не разом. Останній шар відсіву повинен бути не більше 3-4 мм. В середньому товщина підстави 30-35 мм без піщаної подушки. Поверхня фінішного сонованія повинна бути твердою і стабільною, після проходу по майданчику не повинно залишатися слідів від взуття.

Асфальтове підставу (використовується для акрилових покриттів, поліуретан-гумових покриттів, модульної плитки і рулонних гумових покриттів).
Точно так-же як і щебеневої основи влаштовується на піщаній подушці. Нижній шар влаштовується з щебеню фракції 40х70, далі расклінцовивается щебенем фракції 20х40, і поверх мінімальним шаром в 3-4 мм укладається гранітний відсів, який в свою чергу расклінцовивает щебінь фр. 20х40 і Багодаря рівній поверхні зменшує витрату асфльтной суміші. Асфальт укладається в два шари по 4 см з суміші типу В-10 (нижній шар) і Г-4 (верхній шар). Укладання асфальту проводиться тільки ручним способом, оскільки вимоги щодо рівності для спортивних майданчиків значно більше ніж на дорогах. Далі відбувається процес дегазації, в середньому це близько двох тижнів. Рівність поверхні перевіряється методом прикладання триметрової рейки, зазори не повинні перевищувати 3 мм. Також не допускається різких перепадів і масляних плям.
       Часто людей хвилює питання запаху асфальту. Так дійсно, запах асфальту присутній поки відбувається процес дегазації, а в подальшому запах зникає і спортивне покриття яке або приклеюється, або наноситься наливним методом просто "консервує" його.

Бетонне основа (використовується для модульних покриттів і поліуретан-гумових покриттів)
Знімається рослинний шар, проводиться планування і ущільнення грунту. Далі влаштовується піщано-щебеневої подушка. Після ущільнення щебеню так звана "підготовка" бетонна плита з низькою марки бетону. На "підготовку" укладається гідроізоляція і поверх проводиться армування і заливка бетонної плити товщиною 12 см. Поверхня бетону шліфується і нарезются дофрмаціонние шви квадратами не більше 6х6 м. При сухій погоді необхідно змочувати бетон, завдяки волозі він набирає міцності.
       Дуже часто технології порушуються, що тягне за собою додаткові витрати з вирівнювання, ремонту тріщин і т.п.

 

 

DSC 0221DSC 021661DSC 0170

TPL_TOP